تضمین خرید فیلتر هوا

 

تضمين خرید فيلتر هوا

تضمین خرید فیلتر هوا | فیلتر هوا خودرو یکی از تجهیزات مهم و ضروری در هر خودرو می‌باشد که کار تصفیه هوای ورودی به موتور را انجام می‌دهد. موتور خودرو هوا را با بنزین در محفظه‌ی احتراق برای انتقال نیرو ترکیب می‌کند، بنابراین هوای تمیز و خالص برای این قسمت مورد نیاز است.

یک فیلتر هوای خوب با عملکرد مناسب و فیلتراسیون بالا باعث می‌شود تا خودروی شما بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد و در مصرف سوخت و راندمان کار موتور تاثیر بسزایی دارد.

برای دیدن نکاتی درباره دستگاه اتوماتیک فیلتر هوا کلیک کنید

فیلتر هوا خودرو را باید به صورت دوره‌ای و هر چند وقت یکبار تعویض نمود زیرا تاثیر قابل توجهی در سوخت‌رسانی صحیح خودرو دارد و در صورت انسداد منافذ توسط آلودگی‌ها، هوا نمی‌تواند به درستی به سوخت خودرو برسد. از این رو سوخت بنزین به طور کامل انجام نخواهد شد و مصرف آن به شدت بالا خواهد رفت. تض

مین خرید فیلتر هوا

تعویض به موقع فیلتر می‌تواند از ایجاد اختلال در خودرو جلوگیری نماید. به طور کلی فیلترهای هوا دارای شکل‌های گوناگونی هستند که برای هر نوع خودرو به صورت اختصاصی تولید می‌شوند. فیلتر هوا دارای قیمت پایین‌تری نسبت به سایر قطعات خودرو است و جنس فیلتر نیز در درصد هوای ورودی به خودرو نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

 

نحوه عمکرد فیلتر هوا خودرو

 

تضمين خرید فيلتر هوا

 

قطعات به کار رفته در سیستم‌های داخلی خودروها با یکدیگر در ارتباط هستند و نفوذ هرگونه ناخالصی و آلودگی، می‌تواند عملکرد آن‌ها را با مشکل مواجه کند، به همین دلیل از فیلترهای هوا برای خودروها استفاده می‌شود.

 

در خودروها با ورود هوا به داخل محفظه سوخت و پاشش آن همزمان با جرقه زدن شمع‌های خودرو، باعث احتراق و شروع کارکرد موتور خودرو می‌شود. از آنجایی که هوای وارد شده به خودرو از محیط حرکت خودرو ارسال می‌شود، علاوه بر اکسیژن دارای ذرات دیگری مانند ماسه، دوده، شن، گرد و غبار، رطوبت و … می‌باشد که در صورت ورود به محفظه احتراق به طور مستقیم، می‌تواند بازدهی موتور را به شدت کاهش داده و آسیب‌های جدی به خودرو وارد کند.

زمانی که فیلتر هوا در خودرو تعبیه می‌شود، منافذ موجود بر روی این فیلتر از ورود هرگونه مواد آلاینده اضافی به موتور خودرو جلوگیری کرده و باعث ایجاد گردش هوایی پاک در موتور خواهد شد.

 

انواع فیلتر هوا خودرو

فیلتر هوای اسفنجی

برای طراحی این نوع فیلتر مانند اتومبیل‌های کلاسیک، از مکانیزم فیلترهای روغنی قدیمی الهام گرفته شده است. فیلترهای اسفنجی دارای یک بستر پلی ارتان روغنی برای جذب مواد و آلاینده‌های اضافی همراه با یک فریم فلزی هستند.

در گذشته از این نوع فیلتر هوا تنها در وسایل نقلیه سنگین مانند تراکتورها استفاده میشد، اما امروزه با استفاده از فناوری نانو، فیلترهای اسفنجی به شکل چند لایه در اتومبیل‌های مسابقه‌ای نیز استفاده می‌شود.

به طور کلی قیمت فیلتر هوای اسفنجی نسبت به فیلتر هوای سلولزی گران‌تر است اما فیلترهای هوای سلولزی در خودروهای معمولی شهری بهتر عمل می‌کنند.

فیلتر هوای کتان (اسپرت)

 

 

این نوع فیلتر بافت کاملا متفاوتی داشته و مزایای آن نسبت به سایر فیلترها بسیار قابل توجه می‌باشد؛ از جمله اینکه همزمان با فرآیند فیلترسازی آلودگی، هوای بیشتری به داخل خودرو رسانده و نفس خودرو را باز می‌کند. همین موضوع باعث افزایش شتاب خودرو می‌شود.

این نوع فیلترها به دلیل دارا بودن قابلیت شستشو، از طول عمر بالایی برخوردار است. همچنین از لحاظ اقتصادی نیز نسبت به فیلترهای سلولزی و کاغذی به‌صرفه‌تر هستند زیرا لازم به تعویض مداوم آن نمی‌باشد.

نوع قابل شستشوی این فیلترها، دارای یک بافت نازک فلزی است که برخلاف نوع کاغذی، با شستشو خراب نمی‌شود. نوع دیگری از فیلترهای کتان چند لایه نیز وجود دارد که تمام ویژگی‌های این نوع فیلتر را دارا بوده اما قابل شستشو نیستند.

 

عوض کردن فیلتر هوا خودرو

اصلی‌ترین علت خرابی فیلتر هوا، آلودگی می‌باشد که این آلودگی‌ها بر روی فیلتر خودرو نشسته و باعث گرفتگی منافذ سلولزی فیلتر می‌شود و دیگر اجازه نمی‌دهد هوا به داخل موتور خودرو وارد شود.

زمانی که میزان آلودگی این منافذ بیشتر شود، میزان اکسیژنی که برای ترکیب شدن و احتراق با سوخت مورد نیاز است، کاهش پیدا کرده و در نتیجه موتور خودرو با فشار بیشتری کار می‌کند و سوخت بیشتری نیز مصرف می‌کند. یکی از نشانه‌های کاهش عمر فیلتر و تعویض آن، افزایش سوخت و ساژ خودرو می‌باشد.

 

قيمت فیلتر هوا خودرو

 

تضمين خرید فيلتر هوا

 

به طور کلی حجم موتور خودرو در کوچکی و بزرگی فیلتر هوا تاثیر بسیاری دارد. همچنین بسته به نوع خودرو می‌توان بهترین و باکیفیت‌ترین فیلتر هوا را تهیه کرد. این عوامل باعث پایین یا بالا رفتن قیمت فیلتر هوای خودرو خواهد شد.

در صورتی که در زمان بازدید فیلتر هوای خودرو نیاز به تعویض فیلتر هوا باشد، می‌توان نوع مناسب فیلتر هوا خودرو را تعیین نمود. همچنین کیفیت و برند سازنده فیلتر هوا نیز در قیمت این محصول تاثیرگذار است.

تضمين خرید فيلتر هوا

 

امروزه بسیاری از فیلترهای هوا توسط شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی تولید و به بازار عرضه می‌شوند که خریداران باید بتوانند با توجه به کارایی مدنظر خود، فیلتر مورد نیاز خودروی خود را تهیه نمایند. این شرکت‌ها دارای گارانتی و تضمین خرید فیلتر هوا هستند و می‌توانید محصول خریداری شده را در دوره‌ای معین مورد استفاده قرار دهید.

به این نکته توجه داشته باشید، که بعضی از شرکت‌ها فیلترهای نامرغوبی تولید می‌کنند که به هیچ عنوان برای خودرو مناسب نیستند و باعث ایجاد هزینه‌ها و خسارت‌های سنگینی به خودروی شما خواهند شد. به همین دلیل بهتر است پیش از خرید از انواع فیلترهای هوای خودرو و برندهای معتبر آن‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید و یا اگر در این زمینه شناختی ندارید، می‌توانید از کارشناسان متخصص خودرو در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید بهترین نوع فیلتر هوا را متناسب با خودروی خود استفاده نمایید. همواره در انتخاب و خرید فیلتر هوا دقت نمایید و در هزینه‌ی پرداختی برای این قطعه مهم نیز صرفه‌جویی نکنید.

 

 

تضمین خرید فیلتر هوا

 

منبع : https://www.knfilters.com/air-filters