تاثیر فیلتر هوا بر عملکرد خودرو

تاثیر فیلتر هوا بر عملکرد خودرو

 

فیلتر هوا از قسمت های مهم موتور در خودرو است اگر به دنبال بهبود عملکرد خودروی خودتان هستند و با کمترین هزینه، کارایی خودروی خود را می خواهید بهبود ببخشید به تعویض و یا تغییر نوع فیلتر هوای خودروی خود حتما توجه کنید.

 

کثیف شدن فیلتر هوای ماشین

 

تاثیر فیلتر هوا بر عملکرد خودرو
فیلترهوا تاثیر به سزایی در استفاده از سوخت بنزین خودرو شما دارد، به طوری که فیلتر هوا اگر مسدود یا خراب شدن شود، به میزان کافی سوخت به محفظه احتراق وارد نمی شود. در صورت وجود چنین مشکلاتی عملکرد و قدرت خودروتان تحت تاثیر قرار می گیرد.

مزیت استفاده و تعویض به موقع فیلتر هوا

-افزایش بهره وری سوخت
-کاهش انتشار گازهای گلخانه ای
-افزایش طول عمر موتور
-صرفه جویی در هزینه

 

تاثیر فیلتر هوا بر عملکرد خودرو

 تاثیر فیلتر هوا بر عملکرد خودرو  بسیار اهمیت دارد و عده ای از اهمیت آن غافل بوده و حتی با توجه به قیمت ارزانی که دارد در تعویض یا تمیزکردن آن اهمال می کنند.

یکی از نکات مهم در تهیه  فیلتر هوا مطمئن شوید تولیدکننده فیلتر هوا از دستگاه استاندارد و مواد اولیه مرغوب استفاده کرده است.خریداران باید حتما دقت کنند و فیلترهای هوای موجود در بازار را با هم مقایسه کنند و مشورت نمایند تا فیلتر هوای غیر استاندارد و نامعتبر خریداری نکنند تا با مشکل مواجه نشوند.

برخلاف در خودرو دارد عده ای از اهمیت آن غافل بوده و حتی با توجه به قیمت ارزانی که دارد در تعویض یا تمیزکردن آن اهمال می کنند.یکی از نکات مهم در خرید فیلتر هوا مطمئن شوید تولیدکننده فیلتر هوا از دستگاه استاندارد و مواد اولیه مرغوب استفاده کرده است.

 

خریداران باید حتما دقت کنند و فیلترهای هوای موجود در بازار را با هم مقایسه کنند و مشورت نمایند تا فیلتر هوای غیر استاندارد و نامعتبر خریداری نکنند تا با مشکل مواجه نشوند.

 

برای مشاهده مطالبی در مورد تولید فیلتر هوا ، مواد اولیه تولید فیلتر هوا، دستگاه فیلتر هوا ، دستگاه چین کن فیلتر لطفا کلیک نمایید

 

تاثیر فیلتر هوا بر عملکرد خودرو

هر خودرویی همانند انسان ها نیاز دارد تا هوای تمیز،تنفس کند.خودروی هم برای روشن ماندن و حرکت کردن نیاز به اکسیژن کافی دارد که منبع دریافت این اکسیژن فیلتر هوا می باشد. وجود اکسیژن در هوا برای احتراق موتور خودرو بسیار ضروری است و وظیفه اصلی فیلتر هوا تنظیم و تصفیه هوای ورودی موتور خودرو برای بهبود کارکرد بهتر موتور است.

 

هوا توسط سیستم مکش هوا از طریق لوله پلاستیکی بلند به فیلتر هوا رسانده می شود و فیلتر هوا بعد از تصفیه هوای وارد شده آن را به دورن موتور خودرو انتقال می دهد و هوای مورد نیاز موتور خودرو را فراهم می کند از آنجایی که موتور خودرو از طریق فیلتر هوا تنفس می کند،در نتیجه مهم ترین بخش سیستم هوای خودرو فیلتر هوا آن می باشد.

 

همین امر سبب می شود که در تهیه فیلتر هوا توجه لازم را کنیم تا فیلتر هوای استاندارد باشد و از ورود گرد و غبارو آلودگی به درون موتور خودرو جلوگیری کند.

اگر هوای وارد شده به درون موتور خودرو دارای خاک و غبار باشد احتما اینکه موتور آسیب ببیند بسیار بالا است از جمله تاثیر فیلترهوا در خودرو می توان به تاثیر مهمی که در سوخت بنزین خودرو شما دارد،توجه کرد به طوری که اگر فیلتر مسدود یا خراب شدن شود، به میزان مناسب سوخت به محفظه احتراق وارد نمی شود و خوبی مشتعل نمی شود و فیلتر هوا همچنین هوای ورودی به کابین را هم تصفیه می کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *