خرید فیلتر هوا | فیلترهای هوا در اتومبیل ها بسیار مهم و ضروری هستند. در واقع فیلتر هوا نقش اساسی در خودرو دارد. به عبارت دیگر فیلتر هوا در اتومبیل عملکردی مشابه ریه های بدن انسان دارد.

بنابراین ، آلودگی فیلتر هوا و انسداد آن می تواند اصطلاحاً تنفس خودرو را با مشکل روبرو کند. فیلتر هوا به دلیل اهمیت و کاربرد مهم از جایگاه ویژه ای برخوردار است. با توجه به این موضوع که تقاضای زیادی برای خرید فیلتر هوا در تهران وجود دارد، می توانید به فکر ایجاد خط تولید فیلترسازی در تهران باشید.

 چه زمان فیلتر هوا خودرو مان را نو کنیم

 

خرید فیلتر هوا

 

مهمترین عامل شرایط رانندگی شماست. اگر در یک شهر شلوغ با توقف و حرکات مداوم یا در جاده های خاکی رانندگی می کنید ، باید سریعتر فیلتر هوا را نسبت به شخصی که فقط گاهی در جاده های خلوت و تمیز رانندگی می کند ، تعویض کنید.
فیلتر هوا باید هر 6000 تا 10000 کیلومتر تعویض شود.

در حالت بهینه ، بهتر است روغن را به همراه فیلتر هوا تعویض کنید. اگر روغن را عوض نکردید ، حتماً بررسی کنید. هزینه زیادی برای شما ندارد و در بعضی موارد ممکن است از تحمیل هزینه های اضافی جلوگیری کند.

اگر تعویض فیلتر هوا به تأخیر بیفتد ، بازده عملکرد خودرو کاهش می یابد و هوای کافی به سیستم احتراق خودرو نمی رسد ، بنابراین تعویض فیلتر هوا را به تأخیر بیندازید. ، مصرف سوخت خودرو را تا 25٪ افزایش می دهد.

فیلتر هوا آلوده می تواند جریان هوا را به موتور کاهش دهد و به معنای واقعی کلمه آن را خفه کند. در نتیجه ، سیستم کنترل انتشار گاز بر روی ماشین تأثیر می گذارد. تعویض فیلتر هوا این مشکلات را برطرف کرده و باعث کاهش انتشار دود و اتلاف سوخت می شود و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

 

علائم زمان جابجای فیلتر هوا

مواردی که باعث لرزش بیش از حد خودرو می شوند عبارتند از:

فیلتر هوای کثیف خودرو

سیستم احتراق معیوب در شمع های خودرو

وایرهای خراب شمع ها

 

اگر فیلتر هوا کثیف شود چه اتفاقی می افتد 

 

خرید فيلتر هوا

 

اولین اثر فیلتر هوای کثیف ورود هوای ناخالص است که منجر به احتراق ناقص می شود و در نتیجه احتراق مخلوط هوا و بنزین به درستی کار نمی کند و کاهش قدرت و افزایش مصرف بنزین را در بر خواهد داشت. بنابراین تعویض به موقع این قطعه ارزان قیمت تأثیر بسزایی در افزایش توان خودرو و کاهش مصرف سوخت خواهد داشت.

اما ورود آلودگی ها به موتور باعث می شود که قسمت های حساس موتور مانند پیستون ها ، سیلندرها ، یاتاقان ها ، سوپاپ ها و … فرسایش یافته و در نهایت به دلیل اصطکاک بیشتر آسیب ببینند. حتی در این روزها که لوازم یدکی بسیار گران شده اند ، در صورت خرابی هر یک از موارد فوق ، هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

 

آیا لرزش موتور خودرو به دلیل کثیف بودن فیلتر هوا است؟

 

خرید فیلتر هوا

 

اگر موتور موتور هنگام پارک لرزش و تکان های عجیب دارد ، یا وقتی گاز را فشار می دهید و اتومبیل دیر به فشار گاز واکنش نشان می دهد ، باید سریعاً برای حل مشکل اتومبیل اقدام کنید که یکی از عوامل ممکن است فیلتر هوای کثیف باشد.

انواع فیلتر هوای اتومبیل و تفاوت های آن هافیلترهای هوا انواع مختلفی دارند که هرکدام دارای خصوصیات مختلفی هستند.

 

فیلتر هوا اسفنجی اتومبیل

 

قبلاً از فیلترهای هوای اسفنجی فقط در تراکتور و وسایل نقلیه سنگین استفاده می شد ، اما امروزه در اتومبیل های مخصوص مسابقه ، از این فیلترها به صورت چند لایه با استفاده از فناوری نانو استفاده می شود.

طراحی فیلترهای هوا اسفنجی در اتومبیل های کلاسیک از مکانیسم فیلترهای قدیمی روغنی الهام گرفته شده است. در فیلترهای هوا اسفنجی ، از یک قاب فلزی و یک بستر پلی اورتان برای جذب مواد اضافی استفاده شده است. فیلترهای هوای اسفنجی گرانتر از فیلترهای هوای سلولزی هستند اما فیلترهای هوای سلولزی در اتومبیل های معمولی شهری بهتر کار می کنند.خرید فیلتر هوا

 

فیلتر هوا سلولزی

 

خرید فیلتر هوا

 

متداول ترین و پرکاربردترین نوع فیلتر هوا در اتومبیل ها فیلتر هوای سلولزی یا فیلتر هوای کاغذی است. به منظور جذب بهتر ناخالصی های هوا در فیلترهای هوا سلولزی ، از کاغذ تاشده آکاردئونی استفاده می شود. این نوع فیلترها از یک قاب پلاستیکی برای ایجاد ثبات در ساختار خود استفاده می کنند.

این فیلترها نسبت به فیلترهای دیگر ارزان ترند اما طول عمر کمی دارند و باید پس از مدت کوتاهی با فیلتر جدید جایگزین شوند. فیلتر هوای سلولزی ظرفیت جذب بالایی دارد و قادر است 80 تا 90٪ ذرات خارجی را جذب کند.

 

آیا فیلتر هوای کتان اتومبیل ارزش هزینه اضافی را دارد؟

با توجه به اینکه سیستم های داخلی خودرو با استفاده از این فیلتر هوا کارایی بیشتری دارند ، استهلاک خودرو و هزینه های نگهداری خودرو کاهش می یابد. تأثیر فیلتر هوای کتان در طولانی مدت قابل مشاهده است.

 

روان شدن عملکرد موتور و ارزان بودن فیلتر

اولین موضوعی که از آن بهره مند خواهید شد روان شدن عملکرد موتور است. بسیاری از افراد علت عدم توجه به بسیاری از قطعات را گران می دانند اما فیلتر هوا بسیار ارزان است و به راحتی قابل تعویض است. با تعویض به موقع فیلتر هوا ، هوای تازه و بهتری به موتور ماشین شما می رسد و مطمئناً هنگام رانندگی متوجه این موضوع خواهید شد.

 

با تعویض به موقع فیلتر هوا ، مصرف سوخت را کاهش دهید

علاوه بر نکته اول ، که قطعاً در طولانی مدت سود بسیار بالایی نسبت به هزینه تعویض خواهد داشت ، نکته دوم کاهش مصرف سوخت در پشت تعویض این قطعه است. با تغییر به موقع فیلتر هوا می توانید به راحتی مصرف سوخت خود را کاهش دهید.

 

افزایش عمر موتور

دلیل سوم ، مسئله عمر موتور اتومبیل شما است که باید با افزایش تعویض قطعه ای که بسیارارزان قیمت است ، موافقت کنید که عمر موتور را نیز افزایش دهید.

 

 

 

 خرید فیلتر هوا

منبع :https://www.amazon.com