دستگاه اتوماتیک فیـلتر هوا

لطفا قبل از خرید دستگاههای تولید فیلتر هوا و قبل از شروع مطالب ذیل را بدقت خوانده و بعد خودتان تصمیم بگیرید :
بعضی از شرکت ها دستگاه نیمه اتومات را به نام دستگاه تمام اتومات می فروشند و بعضی میز CNC را بدون میکروکنترلر و PLC که این میز با پمپ باد و یا با دست حرکت می کند .
قیمت میز CNC با PLC و موتور SERVO حدودا ۶ میلیون تومان است

حتی بعضی از شرکتها به صورت خنده داری دستگاه دستی را با کمی تغییرات مانند شبیه سازی با بشکه و پمپ کولر آبی بنام دستگاه نیمه اتومات با قیمت بالای ۵ میلیون تو بازار می فروشند
اخیرا دستگاهایی تحت عنوان دستگاه تولید فیلتر هوا اتوماتیک در سایتهای که ظاهرشان نشان دهنده باطنشان است(فقط نام ما را با نام خود جایگزین کرده اند!) دیده شده که متاسفانه توسط افرادی ناشی به اصطلاح ساخته شده که سعی دارند خود را در این صنعت ولو ,به قیمت متضرر شدن دیگران امتحان کنند .

متاسفانه در قسمت به اصطلاح CNC این اقلام از وسایل اماده ای چون PLC و یا لوگو غیر صنعتی با صحفه HMI به همراه محورهای اماده پیچی و برنامهای اماده استفاده شده که استفاده از این اقلام فقط در پروژهای دانشجوی کاربرد دارد و صنعتی نمیباشد . در حالی که در سیستم های صنعتی از مکانیک CNC گرفته تا سخت افزار و نرم افزار ان باید کاملا مهندسی بوده و با توجه به مقتضیات کاری باشد که از ان سیستم میخواهیم . بی گمان شما هیچ دستگاه صنعتی معتبری را مشاهده نخواهید کرد که در ان از چنین ترکیبی استفاده شده باشد .

عده ای دیگر پا را از این فراتر گذاشته و از صفحات نمایشگر بزرگ که هیچ کاربرد منطقی برای ان تعریف نشده و فقط جهت نشان دادن روشن یا خاموش شدن یک موتور!!! یا باز و بسته شدن یک شیر !! ( و می گوید صفحه کانلا فارسی ) استفاده میشود قصد دارند این فکر را در ذهن مشتری القا کنند که دستگاه ما مکانیزه است درست مانند این است که ما به یک کولر ابی صفحه HMI !!! وصل کنیم و بگویم کولر گازی است .

با توجه به اینکه خدمات گارانتی ما تعویض قطعات (بدون چون چرا) میباشد لذا از هشت سال قبل بر ان شدیم که کلیه اجزء دستگاه های ما کاملا مهندسی طراحی شود به گونه ای که کمترین هزینه مالی و زمانی را برای مشتری و ما در پی داشته باشد . سند این موفقیت ما ماندگاری طولانی مدت در این عرصه و رضایت مشتریانمان میباشد

با توجه به گلایه های بعضی از مشتریان و تولییدکنندگان از دستگاههایی که اخیرا تحت نام اتوماتیک خریداری کرده اند بر آن شدیم که جهت روشن نمودن اصل قضیه به سیستم کاری این به اصلاح دستگاهها بپردازیم
Frownسیستم تمام اتوماتیک فیلتر هوا شماره یک یا به اصطلاح سرنگ اتوماتیک

در این سیستم از روش دستی !!!!تولید فیلتر هوا الهام گرفته شده است به این صورت که به جای استفاده دستی از سرنگ از دو جک پنوماتیک یا هیدرولیک جهت کشیدن مواد ایزوسیانات و پلی اورتان استفاده شده است
روش کار به این شکل است که با استفاده از دو تایمر و دو جک کل سیستم کنترلی و توزین تداعی شده است
و با کمال تعجب این افراد نام PLC را برایTIMER 10 هزار تومانی خود استفاده میکنند

به زبان ساده تر به جای استفاده از سیستمهای دقیق کنترلی که مقدار ، فشار ، دبی و دمای مواد را در یک سیستم به صورت کاملا پایدار ثابت نگه میدارند از این سیستم استفاده شده است که با توجه به عدم دقت جک به خاطر مسائل فنی سیستم ناپایدار بوده و به هیچ عنوان به عنوان یک سیستم استیبل ( ثابت نگه داشته شده ) برای تولید فیلتر هوا نمیشود از ان استفاده کرد
از طرفی قیمت تمام شده چنین سیستم هایی حدود یک الی یک و نیم میلیون تومان میباشد و منطقی نیست حتی یک پنجم پول یک سیستم اتوماتیک واقعی را نیز به انها داد .
مسئله بعدی

استفاده از موتورهای سه فاز به علت عدم داشتن PLC برای میز CNC میباشد به این صورت که شما برای حرکت و کنترل یک قالب ۳۰ گرمی از سه موتور سه فاز!!!!! و یک مکانیک ۱۵۰ کیلویی استفاده میکنید پس انتظار قبض برق پنج تا شش رقمی دور از ذهن نیست !!
Frownسیستم اتوماتیک فیلتر هوا شماره دو یا مخزن بادی

در این سیستم مخازن پلی و ایزو تحت فشار باد قرار میگیرند و به این شکل که مثلا مخزن ایزو سیانات تحت فشار دو بار و مخزن پلی اورتان تحت فشار شش بار قرار میگیرد بنده بسیار در عجبم از این روحیه بالا در تمسخر علم دینامیک !!!!!!!!!!
Frownسیستم اتوماتیک فیلتر هوا مدل دانشجوی!!!!!!!!!

در این مدل سعی گردیده تا دستگاه !! از طریق کپی برداری به مدل اصلی نزدیک باشد ولی به جای استفاده از قطعات صنعتی از انواعی با کارامدی و عمر پایین و در عین حال با تلورانس کیفیت استفاده گردیده است .

این نوع دستگاهها دارای ویژگی های بلا استفاده همچون ۶۰۰۰ دور و سه محوره بودن هستند مثلا دور مورد نیاز برای میشلاتور ( از اجزای داخلی هد ) دستگاه بین ۳۰۰۰ دور تا ۴۵۰۰ دور میباشد که بالاتر و پایین تر از میزان باعث تغیر کیفیت فوم میگردند و علت استفاده از همچینین دوری پوشش دادن نقص قسمت هد دستگاه میباشد .
بعضی از این افراد بدون در نظر گرفتن بسیاری از فاکتورها که در این جا مجال بیان انها نیست و صرفا جهت پر کردن جیب خود سبب سر در گم شدن دوستانی میشوند که دوست دارند کار تولیدی انجام بدهند ولی هم سرمایه خود را از دست میدهند هم روحیه و عشق خود را به هر کار تولیدی دیگر.

 

sgsfilter_icon

مدیریت صنعتگران سبز

شرکت ماشين سازی صنعتگران سبز با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان در زمینه تولیدات داخلی فعالیت خود را آغاز نموده و امید بر آن دارد که بتواند گامی موثر در اشتغال جوانان و واحدهای کوچک تولیدی برداشته باشد.

sgsfilter_icon

شرکت ماشين سازی صنعتگران سبز توليد کننده ماشين الات ساخت و توليد فيلتر هوا ، دستگاه کاغذ چین کن تمام اتوماتیک ، خط تولید فیلتر هوا ، فیلتر هوای خودرو و کلیه تجهیزات ساخت و تولید فیلتر هوا با بيش از ۱۰ سال سابقه درخشان در بين توليد کنندگان محترم می باشد. این شرکت به جهت استفاده از بهترین مواد اولیه و بالاترین تکنولوژی روز دنیا قابلیت رقابت بسیار خوبی در داخل کشور و بازارهای جهانی دارد.

تماس با ما:

کرج، خیابان بهشتی، جهان شهر، خیابان استانداری، نبش کوچه رازقی، ساختمان آترین، طبقه 4، واحد 12

آدرس ایمیل: info { at } sgsfilter.com

شماره تماس ها:

 02634458878
 02634441265
 02634452363
 02634459669

شماره همراه : 09125167477

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت برای شرکت صنعتگران سبز محفوظ می باشد.