خصوصیات فیلتر هوا استاندارد چیست

خصوصیات فیلتر هوا استاندارد

خصوصیات فیلتر هوا استاندارد

خصوصیات فیلتر هوا استاندارد چیست؟ اکثر مردم با این اصطلاح آشنا هستند که فیلتر هوای ماشین به عنوان دستگاه تنفسی در بدن عمل می کند و به خوبی از اهمیت این جز اجزای حیاتی در خودرو آگاه هستند.

برای جلوگیری از بروز مشکلات و فشار بر روی موتور خودرو ، به آنها گفته می شود که فیلتر هوای خودرو را مرتباً عوض کنند. تمیز نگه داشتن فیلتر هوا باعث تمیز ماندن موتور خودرو و عاری از ذرات و آوار می شود.

آیا می دانید موتور جعلی و جعلی بودن و کیفیت خوبی نداشته و نقش خود را به خوبی در ماشین بازی نمی کند چه ضرری برای موتور خودرو شما دارد؟ و چقدر تحمل خواهید کرد؟ اگر می خواهید برای تعمیر موتور اتومبیل خود از پرداخت هزینه های بالا خودداری کنید ، در پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بدانید فیلتر استاندارد هوا چه ویژگی هایی دارد؟ و به نقش او در ماشین نگاه کنید.

برای مشاهده مطالبی در مورد تولید فیلتر هوا ، مواد اولیه تولید فیلتر هوا، دستگاه فیلتر هوا ، دستگاه چین کن فیلتر لطفا کلیک نمایید

 

استاندارد های یک فیلتر هوا چیست

 

خصوصیات فیلتر هوا استاندارد

 

فیلترهای هوا یکی از قطعات مهم برای سیستم های خودرویی هستند. فیلتر هوا نقش مهمی در سیستم تأمین سوخت خودرو دارد. سوخت گازوئیل یا بنزین ماده ای است که وسیله نقلیه موتوری از آن با انرژی کار می کند و رساندن سوخت از مخزن به موتور معمولاً فرآیند پیچیده ای است.

 

 

سیستم سوخت معمولاً از اجزایی مانند مخزن ، کاربراتور یا انژکتور ، فن ، گاز ، پمپ مکش بنزین یا دیزل ، فیلتر (هم فیلتر هوا و هم فیلتر سوخت) ، واشر سوخت و سایر اجزا تشکیل شده است.

هوای مکش شده در موتور با نسبت معینی با سوخت مخلوط می شود تا بالاترین بازده را بدست آورد. فیلتر هوای استاندارد دارای مارک استاندارد است و از مواد با کیفیت ساخته شده و قیمت آن از فیلتر هوای جعلی بالاتر است.

 

خصوصیات فیلتر هوا استاندارد با کیفیت چیست

 

خصوصیات فیلتر هوا استاندارد

 

انواع مختلفی از فیلترهای هوا موجود هست که در اتومبیل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

عملکرد اصلی فیلتر هوا تمیز کردن هوای ورودی به ماشین از ناخالصی ها است. به این شکل هوایی که از طریق یک دریچه مخصوص وارد موتور می شود و با سوخت واکنش می دهد ، مواد خارجی در آن وجود ندارد.

در با این حال داشتن خصوصیات در فیلتر هوا با کیفیت بالا که در زیر ذکر شده مهم است:

استفاده از مواد با کیفیت بالا در تولید فیلترهای هوا آن را مفید می کند. کاغذ ، پلاستیک ، مواد پلی اورتان و فلز از اجزای تشکیل دهنده فیلترهای هوا هستند.

وزن فیلتر هوا استاندارد نباید کمتر از حد معینی باشد. باید این رو بدانید که به این معنی است که استفاده از مواد اولیه کافی برای ساخت فیلتر هوا مهم است.

آنها فیلترهای استاندارد را با استفاده از دستگاه های مجهز و مدرن تولید می کنند. درز لای کاغذهای فیلتر به طور کاملاً بسته شده و هوا به قسمت شخصی وارد و خارج می شود.

نکته دیگر هنگام خرید فیلتر هوای مناسب نماد استاندارد است. به طور کلی کالاهای دارای این نماد از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مورد تایید هستند.

 

از نکته های مهم در زمان خرید فیلتر هوا استاندارد

فیلتر هوا را قبل از نصب بررسی کنید!

فیلتر هوا را قبل استفاده چک کنید تا از کیفیت خوبی برخوردار باشد. فیلترهای با کیفیت هوا معمولاً در جعبه های مناسب هستند و دارای مارک تجاری هستند.

از خرید فیلترهای عمده جدا خودداری کنید چون این فیلترها در کارگاه های خارج از چارچوب استاندارد تولید می شوند یا فیلترهای معیوب و ضایعاتی هستند.

فریب قیمت ارزان فیلترهای هوای تقلبی را نخورید!

فیلتر هوای اتومبیل خود را از فروشگاه های معتبر تاریخ بخرید.

به علامت گذاری استاندارد فیلتر هوا توجه کنید.

 

برای بدست آوردن مجوز تولید فیلتر استاندارد هوا چه مراحلی رعایت کرد

برای جلوگیری از تولید فیلترهای هوای تقلبی توسط افراد سودجو ، سازمان ملی استاندارد تصمیم گرفت با ایجاد طرحی از قوانین بدست آوردن فیلترهای استاندارد هوا ، از فروش فیلترهای هوای تقلبی در بازار جلوگیری کند.

 

خصوصیات فیلتر هوا استاندارد

 

تقلب در هزینه کم فیلترهای هوای ساختگی که تولید می کنند را کاهش دهد. و بازار تولید کنندگان بزرگ و استاندارد را تقویت کنید. مراحل بدست آوردن فیلتر هوا استاندارد به نکات زیر توجه کنید.

 

 • ابتدا باید یک فروشگاه فیلتر هوا در منطقه صنعتی شهر راه اندازی کنید و شرکت یا فروشگاه فیلتر هوا خود را ثبت کنید.
  لطفاً توجه داشته باشید که محل تأیید شده فقط توسط اداره صنعت مربوطه درخواست می شود.
  این رو بدونید که ثبت شرکت کار ساده ای نیست و زمان بر است. ثبت شرکت شما حدود 2 ماه طول می کشد.

 

 • مرحله دوم: اخذ مجوز تولید فیلتر هوا است که مجوزی برای تجارت یا فعالیت است که توسط وزارت صنعت یا اتحادیه شهرستان مربوطه صادر می شود.
  برای صدور مجوز بهره برداری ، باید دستگاه تزریق پلی یورتان (PU) یا دستگاه فیلتر هوا داشته باشید.
  همچنین محصولات ساخته شده به سبک قدیمی (pvc) مورد تأیید دفتر استاندارد کشور نیستند.

 

 • مرحله سوم : تهیه مواد اولیه استاندارد برای فیلتر هوا (پلی ، کاغذ، ایزو برای فیلتر هوای خام) است.
 • مرحله چهارم : شما باید علامت تجاری یا علامت تجاری خود را در سایت های مالکیت صنعتی ثبت کنید. این روند نیز حدود 3 ماه بطول می انجامد.

 

 •  مراحل آخر : به دفتر استاندارد بروید و می توانید کارهایی مانند استخدام کارکنان کنترل کیفیت ، قرارداد با آزمایشگاه مورد تأیید دفتر استاندارد و انجام آزمایشات مناسب را انجام دهید.برای کنترل کیفیت و مسئولیت آزمایشگاه باید کارمند (کارشناسی) استخدام کنید.
  مدت زمان صدور پروانه استاندارد فیلتر هوا با انجام موارد ذکر شده در بالای مقاله برای دریافت استاندارد فیلتر هوا ضروری است و حداقل 4 ماه طول می کشد.

 

 

 

منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *