دستگاه کاغذ چین فیلتر

 

دستگاه کاغذ چین فیلتر

 

یکی دیگر از دستگاه های خط تولید فیلتر هوا ، دستگاه کاغذ چین فیلتر است. یکی از ویژگی های دستگاه کاغذ چین فیلتر استفاده از اتو کاغذ برای قرار دادن کاغذ در هنگام تا شدن است ، بنابراین با استفاده از این دستگاه، کاغذهای چین خورده به صورت منظم و یکنواخت به دست می آیند.

دستگاه کاغذ چین فیلتر، تیغه آن را طبق مراحل خاصی پشت سر هم تا می کند ، برش می دهد و گرم می کند و در آخر کاغذ مورد نظر ، استاندارد و شرایط استفاده را برای تولید کنندگان فیلتر هوا آماده می کند.

 

چگونگی کار دستگاه کاغذ چین فیلتر

این دستگاه از دو قسمت اصلی برش دهنده و تا کننده تشکیل شده است که عملیات تاشو را همزمان انجام می دهد و کاملاً با یکدیگر هماهنگ هستند.

در صورت خرابی یکی از دو وسیله ای که در فاصله یک متری از یکدیگر در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند، کار دستگاه به طور کلی متوقف می شود. این دستگاه چندین کار را همزمان بر روی کاغذ فیلتر هوا انجام می دهد.

دستگاه تقریباً برش را روی کاغذ متحرک انجام می دهد و تیغه های دقیق دستگاه حالت کشنده را انجام می دهند که پس از مشخص کردن تعداد خطوط تیره توسط لیزر و علامت گذاری کاغذ توسط تیغه پایین به بالا و تیغه بالا به پایین به اصطلاح عامیانه تا می شود و چون تیغه ها همیشه در حال حرکت هستند و یک کاغذ صاف و متحرک را تشکیل می دهند.

کاغذ تا شده به طور خودکار به جلو حرکت می کند و دستگاه برش دهنده مجبور می شود تیغه ها را روی هم چیده و با چشم لیزری حرکت دهد و کاغذ در حال کشش توسط تیغه ها کشیده می شود و عمل برش روی آن اعمال می شود و سپس با اتو برقی یا گازی روی میز که جلوی تیغه ها از بالا و پایین نصب می شود ، تا می شود و جلو می رود تا کاغذ تا شده حرارت داده و آنها را فشرده می کند تا حالت فنری و کششی کاغذ کمی بعد از چین شدن کاهش یابد.

چه عواملی در تولید فیلترهای هوای کاغذی با کیفیت بالا باید در نظر گرفته شود

دستگاه کاغذ چین فیلتر

• نظارت بر تولید و بسته بودن صحیح کلیه درزهای کاغذی: نظارت بر آب بندی صحیح فیلترها و مقدار مناسب چسب در آن و همچنین عدم وجود حباب در مواد پلی اورتان که باعث زیبایی فیلتر می شود.

• در میان سایر مواد اولیه فیلتر هوا، این کاغذ است که از اهمیت بیشتری نسبت به بقیه برخوردار است. کاغذ فیلتر ترکیبی از مواد سلولزی و رزین اکریلیک با نفوذ پذیری خاص به هوا ، سوخت و روغن است.

• استفاده از مواد اولیه با کیفیت در تولید فیلترهای هوای کاغذی: مواد مورد استفاده در ساخت فیلترها شامل کاغذ ، قالب ، واشر لاستیکی و پلی اورتان است که این مواد باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند تا فیلتر هوا با کیفیت داشته باشند.

• مقدار استاندارد مواد در تولید فیلترهای هوای کاغذی: استفاده از مقدار کافی مواد در تولید فیلترها باعث بهبود کیفیت فیلتر تولید می شود.

فیلتر هوای استاندارد باید از کاغذ چین خورده ، فلز با قطر مناسب و درصد بالایی از مواد پلی اورتان ساخته شود.

بازده تولید کاغذ فیلتر هوا با دستگاه کاغذ چین فیلتر تیغه ای

کارایی تولید دستگاه خرد کن تیغه برای شیفت کاری هشت ساعته منوط به استفاده از رول کاغذ با گرید استاندارد، 250 کیلوگرم است.

این دستگاه چقدر فضا اشغال می کند

دستگاه کاغذ چین فیلتر

دستگاه ساخت فیلتر

فضایی که این دستگاه اشغال می کند مساحتی حدود 40 تا 60 متر مربع است. البته بسته به اندازه دستگاه کوچکتر یا بزرگتر می شود.

قیمت دستگاه کاغذ چین فیلتر

قیمت دستگاه کاغذ چین فیلتر بسته به عرض کاغذ ورودی به دستگاه متفاوت است. به عنوان مثال عرض 60 ، 70 یا 80 یا یک متر متغییر است.

مشخصات فنی دستگاه

• با قابلیت یک چین در ثانیه ، که بسته به فاق محصول تغییر می کند. مقدار کاغذ مصرف شده در ثانیه ، به عنوان مثال ، برای کالایی با فاق 5 سانتی متر ، در هر ثانیه 5 سانتی متر کاغذ کشیده می شود.

• قابلیت تاشو کاغذ از عرض 30 سانتی متر تا 1 متر (1 متر و به بالا با سفارش مشتری)

• برای تولید کاغذ فیلتر هوا برای وسایل نقلیه سبک ، نیمه سنگین و سنگین به صورت دایره و بیضی شکل

• ابعادی با عرض 140 سانتی متر همراه با روکش و طول 150 سانتی متر دارد

• قابلیت چین زدن محصول از فاق 8 میلی متر تا 5.5 سانتی متر

• ابعاد پرفراژ با عرض و طول 150 سانتی متر

• دارای تیغه های اسپیکار سنگ زنی شده

• پرفراژ دستگاه کاغذ چین فیلتر تیغه ای دارای 26 تیغه به عرض 1 متر (افزایش تعداد تیغه ها طبق سفارش مشتری)

ساخت دستگاه فیلتر هوا توسط دستگاه کاغذ چین فیلتر

 دستگاه کاغذ چین فیلتر

کاغذ چین فیلتر

دستگاه کاغذ چین فیلتر، روی کاغذ فیلتر هوا چین ایجاد می کند. چین های کاغذ فیلتر هوا سطح تماس هوای ورودی به موتور با فیلتر هوای خودرو را افزایش می دهد و مقدار زیادی آلودگی را جذب می کند.

جذب آلودگی توسط فیلتر هوای اتومبیل به دام انداختن ذرات معلق در هوا برای سوختن سوخت در محفظه موتور با اکسیژن تازه است. این باعث افزایش عمر خودرو ، کاهش مصرف سوخت و در نهایت کاهش آلودگی هوا می شود.

مزایای ساخت فیلتر هوا

ساخت فیلتر هوای اتومبیل یکی از سودآورترین مشاغل است که بخاطر تقاضای خرید فیلتر هوای اتومبیل وجود دارد. به همین دلیل ، تعداد زیادی از شرکت های کوچک تولیدی برای تولید فیلترهای هوای اتومبیل ایجاد شده اند.

خرید مواد اولیه لازم برای تولید کاغذ فیلتر هوا ، خرید دستگاه تولید کاغذ فیلتر هوا و دستگاه کاغذ چین فیلتر برای شروع این کار ضروری است.

این تولیدی ها در مدت زمان کوتاهی با خرید دستگاه فیلتر هوا به حداکثر سود رسیده اند. این تولیدی ها با خرید دستگاهی برای تکمیل تولید فیلترهای هوای خودرو انجام می شود.

نمونه هایی از دستگاه کاغذ چین فیلتر شامل دستگاه کاغذ چین فیلتر غلتکی و دستگاه کاغذ چین فیلتر تیغه ای نام برد که هر کدام از آنها کاغذ فیلتر هوا را به روشی متفاوت چین می زنند.

ساخت خط تولید اتوماتیک تزریق فوم و دستگاه کاغذ چین کن اتوماتیک مخصوص تولید فیلتر هوای ( سبک و سنگین )

این مجموعه با بیش از 13 سال سابقه درخشان در صنعت ماشین الات تزریق فوم و دستگاه کاغذ چین کن فیلتر هوا فعال بوده و رزومه کاری بسیاز ارزنده ای را در این سالها بدست آورده است .

توضیحاتی کوتاه و جامع در ضمینه دستگاه های اتوماتیک کاغذ چین کن ساخته شده توسط این مجموعه را  در اختیارتان قرار خواهیم داد

دستگاه اتوماتیک کاغذ چین کن فیلتر هوا

دستگاه های ساخته شده به دو مدل تیغه ای و غلطکی تقسیم میشوند

دستگاه های تیغه ای :

اصولا بابت چین کردن کاغذ فیلتر های سنگین ونیمه سنگین استفاده میشود و عمل پرفراژ را انجام میدهند که برای بعضی از فیلترهای سبک مثل( پیکان انژکتور و نیسان و تیبا و….) نیز بکار میرود. این دستگاه در عرض های مختلف ساخته  میشود .

دستگاه های غلطکی :

در این روش کاغذ علاوه بر چین شدن بصورت کتابی چسب ریز هم دارد و این امر باعث میشود تا کاغذ از فرم خود خارج نشده و شکلی ثابت و تخت پیدا کند .چندین نکته مهم وقابل توجه در ساختن این مدل وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد

مهمترین و اصلی ترین  بخش دستگاه  ساخت غلطک ها بوده که در کیفیت نهاییمحصول تاثیر گذار میباشد .غلطک های ساخته شده این مجموعه تماما با ماشین آلات اتوماتیک  سی ان سی ساخته شده و هیچ گونه دخالت دست در آن وجود ندارد

همچنین تیغ های موجود در غلطک ها نیز بصورت یک پارچه روی غلطک و از جنس خود غلطک میباشد که این امر کیفیت و دقت غلطک ها را بسیار بالابرده و ایجاد تولیدی یکدست بدون پله در کاغذ میشود

  • سیستم چسب ریز و کنترل دما بصورت دیجیتال کنترل میشود و دمای  مخازن چسب کا ملا تحت کنترل میباشد
  • دارای سیستم کشنده .اتو . کانوایر و کانتر بوده و برای هر مدل از خودرو ها غلطک مورد نیاز آن طراحی و براحتی قابل تعویض میباشد
  • تمام ماشین آلات ساخته شده توسط این مجموعه دارای یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش میباشند