کاغذ فیلتر هوا

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ فیلتر هوا یکی از مهمترین قسمتهای اتومبیل است که هوای ورودی به موتور را تصفیه می کند. فیلترهای هوا دارای صفحه کاغذی هستند که برای جذب آلاینده ها با برخی مواد شیمیایی مومی آغشته شده اند.

به طور کلی کاغذ فیلترها هوا در مسیر عبور هوا از محیط به سمت موتور اتومبیل قرار می گیرد ، تمام گرد و غبار و آلاینده های ورودی گرفته شده و هوای پاک به سمت موتور خودرو هدایت می شود.

عملکرد کاغذهای فیلتر هوا در ماشین

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ فیلتر هوا که در ساخت فیلترهای هوای اتومبیل استفاده می شود فقط یکبار مصرف است و پس از هر بار تعویض دیگر نمی توان از آن استفاده کرد. فیلترهای کاغذی عمدتا سه نوع کاربرد دارند که به عنوان فیلتر قهوه ، فیلترهای موتور و در فیلترهای هوای کاغذی استفاده می شوند.

کاغذ فیلتر شده در فیلترهای کاغذی هوا نقش مهمی در به دام انداختن ذرات معلق در هوا و کمک به سوخت مناسب بنزین در اتومبیل دارد. کاغذ فیلتر به صورت فیلتر هوا قرار می گیرد و نقش فیلتراسیون را بازی می کند. عدم استفاده از فیلترهای هوا مصرف سوخت را بسیار افزایش می دهد.

درباره کاغذ فیلتر هوا بیشتر بدانیم

کاغذ فیلتر هوا یکی از متخلخل ترین کاغذهای فیلتر موتور است. به دلیل گرانروی کم هوا ، نیرویی که به کاغذ فیلتر هوا وارد می شود (توسط ذرات گرد و غبار) کمتر از روغن یا کاغذ سوخت است.

این کاغذ را می توان با استفاده از الیاف بلند تهیه کرد که بعضی از آنها ریز خرد می شوند (یعنی با اسید تیمار می شوند تا شکل و ثبات استوانه ای به خود بگیرند). غالباً ، فیلترهای هوا که برای ماشین آلات سنگین مانند بیل مکانیکی استفاده می شوند ، به گروه جداگانه ای تقسیم می شوند که فیلترهای هوا بسیار آلوده یا فیلترهای بادوام نامیده می شوند.

فیلتر هوای سلولزی

کاغذ فیلتر هوا

فیلتر هوای سلولزی یا فیلتر هوای کاغذی متداول ترین و پرکاربردترین نوع فیلتر هوا است که توسط شرکت های خودروسازی استفاده می شود.

فیلترهای هوای سلولزی از یک قاب پلاستیکی برای تثبیت ساختار خود و یک کاغذ روغنی تا شده آکاردئونی برای جذب ناخالصی های هوا استفاده می کنند.

فیلترهای هوا سلولز قادر به جذب 80 تا 90٪ ذرات خارجی هستند و بسیار ارزان تر از سایر فیلترها هستند ، اما عمر آنها کوتاه است و باید مدت کوتاهی تعویض شوند.

ویژگی های کاغذ فیلتر

کاغذ فیلتر هوا دارای چندین ویژگی است که شامل: توانایی به دام انداختن ذرات ، مقاومت در برابر رطوبت ، میزان جریان حجمی ، کارایی و سازگاری

مواد اولیه در تولید فیلتر هوا

کاغذ فیلتر هوا

بسیاری از مواد اولیه در ساخت فیلترهای هوای اتومبیل مانند پلی اورتان ، کاغذ فیلتر هوای موج دار ، چسب فیلتر هوای حرارتی و مش انژکتور نیسان مورد نیاز است.

کف پلی یورتان یکی از مواد اولیه ساخت فیلترهای هوای دستگاه است که با واکنش شیمیایی دو ماده مایع پلی و ایزو (ایزوسیانات) تولید می شود. پلی اورتان یک رزین یا چسب پلیمری است که بسته به شرایط تولید ، بی رنگ یا شیری یا نارنجی است.

در تولید کاغذ فیلتر هوا استاندارد ، لازم است که پلیول و ایزوسیانات را به خوبی و با نسبت ترکیب مشخصی مخلوط کنیم تا به خوبی زنجیره های پلیمری پلی اورتان تشکیل شود. ترکیب و اختلاط مواد پلی اورتان عمدتا توسط دستگاه تزریق انجام می شود.

این دستگاه از دو مخزن برای ذخیره مواد اولیه فیلتر هوا ، سر تزریق مواد به داخل قالب فیلتر ، شیلنگ یا لوله انتقال مواد فیلتر هوا از مخزن و سر ، پمپ برای انتقال مواد اولیه فیلتر هوا از مخزن به سر تشکیل شده است. فشار لازم برای مخلوط کردن و ترکیب دو مایعات پلی و ISO توسط هد دستگاه فراهم می شود.

دستگاه ساخت فیلتر هوا مواد اولیه فیلتر هوا بر اساس میزان فشار ترکیبی و مخلوط کردن دو مایع در سر به دو نوع فشار کم (فشار کم) و فشار بالا (فشار بالا) تقسیم می شوند.

 مواردی که هنگام استفاده از مواد اولیه (پلی ایزو) خریداری شده از فیلتر جدید باید در نظر گرفته شود:

اگر از ایزوسیانات دیگری غیر از ایزوسیانات فیلتر جدید استفاده می کنید و فقط از پلی جدید  پلی یورتان خریده اید ، حتماً با کارشناسان ما مشورت کنید.

افزایش ایزوسیانات ، حتی در مقادیر کم ، سختی و زمان ژل فیلتر هوا و کف تولید شده را افزایش می دهد.

لطفا توجه داشته باشید که هنگام استفاده از پلی اورتان ، باید یکدست باشد و قبل از ورود به مخزن باید چندین بار بشکه بخورید.

اگر قصد استفاده از کربنات و DOP را دارید ، حتما با کارشناسان فروش مواد اولیه دستگاه فیلتر جدید مشورت کنید.

درب مخازن پلی و ISO را همیشه بسته نگه دارید و از نفوذ هوا به داخل آن جلوگیری کنید.

لطفاً به ماندگاری و دمای نگهداری محصول توجه کنید.

رطوبت و دما تأثیر مستقیمی بر خصوصیات محصول نهایی و زمان بخور و زمان ژل شدن فیلتر تولید دارند. در این زمینه حتما با کارشناسان فیلتر مدرن مشورت کنید

اعمال فشار استاتیکی مناسب روی قالب باعث بهبود کیفیت و محصول نهایی فیلتر هوای تولید شده می شود. حتما از پرس مناسب استفاده کنید.

فروش مواد اولیه فیلتر هوا ، پلی ، ISO ، کاغذ موجدار استاندارد ، فیلتر هوا ، کاغذ خام ، فیلتر هوا ، DMF ، چسب ، فیلتر کاغذ ، شبکه فیلتر هوا ، انواع فیلتر هوا ، فیلتر هوا پژو ، فیلتر هوا پراید ، کوچک فیلترهای پژو SD بزرگ ، فیلتر هوای زانتیا ، فیلتر هوا L90 ، فیلتر هوا مگان ، فیلتر هوا پیکان ، فیلتر هوا نیسان ، فیلتر هوا انژکتور پیکان و… به مواد اولیه فیلترهای هوای اتومبیل توجه کنید ، سعی کنید آنها را از سازنده تهیه کنید.

 

چرا باید در خرید کاغذ فیلتر هوا وسواس داشته باشیم؟

کاغذ فیلتر هوا

در در ساخت فیلترهای هوا ، این مواد اولیه هستند که نقشی اساسی دارند. اگر تمام ماشین آلات فیلتر ساز خود را از کلاس درجه یک و کاملاً اتوماتیک خریداری کنید ، اما موفق به خرید کاغذ فیلتر هوا و مواد اولیه با کیفیت نشوید ، فیلتر شما با وجود ماشین آلات حرفه ای خوب کار نخواهد کرد.

اما از جمله مواد اولیه این مقاله این است که از اهمیت بیشتری نسبت به بقیه برخوردار است. کاغذ صافی مورد استفاده در صنعت خودرو ترکیبی از مواد سلولزی و رزینی با نفوذ پذیری خاص به هوا ، سوخت و روغن است.

رزین مورد استفاده در این مقاله از نوع مناسب رزین اکریلیک انتخاب و اعمال می شود. این رزین در فرآیند تولید به پلیمری با پیوندهای قوی تبدیل شده است که پس از تولید کاغذ قابل شکستن نیست.

اگر در در ساخت فیلترهای هوا از کاغذ درجه یک استفاده نکنید ، میزان نفوذ پذیری فیلتر شما افزایش می یابد و ذرات معلق و گرد و غبار به راحتی وارد ماشین می شوند.

مشاهده شده است که برخی از مواد موجود در بازار خالص نیستند (آنها برای کسب سود پلی را با موادی مانند کربنات یا روغن ترکیب می کنند). و کاغذهای بی کیفیت با درجه پایین و چینی غیر استاندارد برای فروش استفاده می شود.

کاغذ فیلتر هوا